2018-ERASMUS+

EU flag-Erasmus+_vect_POS

Projekt „Polsko-ukraińska współpraca młodzieży” stworzony został wspólnie przez młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kaliber” oraz szkoły sportowej z Czerkas na środkowej Ukrainie.

Ich wspólną pasją jest trenowanie strzelectwa sportowego. Do tej pory razem brali udział w zawodach sportowych i wymianach międzynarodowych. Poprzez realizację projektu ERASMUS+ współpraca został rozszerzona.

Celem projektu było zorganizowanie wymiany młodzieży polskiej i ukraińskiej na Ukrainie w dniach 23-29 czerwca 2018 roku. W projekcie wzięli udział młodzi ludzie w wieku 15-30 lat oraz liderzy. Było to łączne 26 osób.

Podczas wspólnych przygotowań i realizacji wymiany, startu w zawodach strzeleckich i udziału we wspólnych zajęciach młodzież uczyła się od siebie nawzajem. Zdobywała nowe umiejętności, odkrywała swoje talenty organizatorskie i uczyła się pracować w grupie. Dzięki zdobywanym kompetencjom będzie teraz sprawniej funkcjonować w otaczającym środowisku. Kontakt z młodzieżą z innego kraju pozwolił na wzajemne poznawanie kultury, języka i historii. Pomógł przełamywać stereotypy i poszerzać dialog międzykulturowy. Nowoczesne metody pracy zaprojektowane przez młodzież (dyskusje, prezentacje, gry i zabawy) pozwoliły w łatwy sposób integrować się ze sobą.

Ta inicjatywa przyniosła możliwość pogłębienia partnerskich stosunków i nawiązanie jeszcze trwalszych niż do tej pory relacji. Może też stać się doskonałym przykładem dla innych organizacji i bodźcem do realizacji kolejnych inicjatyw młodzieżowych. Stała się też świetną promocją programu Erasmus+.

Czerkasy

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien