Kolejne medale Mistrzostw Polski dla Kalibrowiczów

Po osiągnięciach na Mistrzostwach Polski Seniorów przyszła kolej na juniorów i młodzieżowców. Z Wrocławia wróciliśmy z niemałym dorobkiem medalowym.

W kategorii juniorów Mateusz Pierko pokazał klasę w konkurencji kdw 3×40 zdobywając tytuł Mistrza Polski. Życiowy sukces odniosła również Magdalena Akimowicz, która zdobyła 2 medale: srebro w ksp 3×20 i brąz w ksp 60L. Do tego dorzuciła 4 miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny. Maciej Kuć wystrzelał brązowy medal w karabinie dowolnym leząc, a Kacper Jurasz zdobył srebrny w pistolecie dowolnym. Kinga Szewc dorzuciła 2 brązowe medale w ppn 40 i psp 30+30. Poza miejscami na podium mieliśmy  również spore grono finalistów.


Do sukcesów indywidualnych dołożyliśmy też sukcesy drużynowe. Najwyższe miejsce na podium w konkurencji karabinu pneumatycznego zdobyły drużyny chłopców i dziewcząt. Do tego chłopcy dołożyli również złoto w trzech postawach i srebro w leżaku.

W kategorii młodzieżowców wspaniale spisał się Piotr Pacuk, który zdobył dwa srebrne medale w kpn 60 i kdw 60L, a w konkurencji kdw 3×40 był czwarty.

Kaliber zdeklasował swoich rywali w konkurencjach juniorskich zdobywając 7 medali indywidualnych i 5 drużynowych. Dało nam to 175 punktów do współzawodnictwa dzieci i młodzieży i pierwsze miejsce wśród 39 startujących klubów. Drugie miejsce zajęła Zawisza Bydgoszcz ze 113 punktami.

Artykuły w prasie:
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35239,22079710,medale-mlodych-strzelcow-kalibra. html

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/sport/sport/kolejne-medale-mistrzostw-polski-dla-kalibrowiczow .html

Link do wywiadu w TVP Białystok:
http://bialystok.tvp.pl/33238208/16072017
oglądajcie od 4 minuty

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien