Medale Aleksandry Szutko na Mistrzostwach Polski Seniorów

Wielkim odkryciem Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się we Wrocławiu okazała się Kalibrowiczka – Aleksandra Szutko. W najtrudniejszej konkurencji „trzy postawy” zdobyła złoty medal. W finale była tak dobra, że pokonała wszystkie seniorki i z wynikiem 456,3 ustanowiła nowy rekord Polski juniorek. Na drugim miejscu podium stanęła wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Sylwia Bogacka, a 3. miejsce zajęła wielokrotna olimpijka Agnieszka Nagay.

W konkurencji karabin sportowy 60 leżąc zdobyła srebrny medal.

Jest to ogromny sukces naszej młodej zawodniczki.

Sukces wśród mężczyzn odniosła też drużyna Kalibrowiczów w składzie: Piotr Pacuk, Adam Kuczyński i Paweł Porwisiak. Zdobyli 2 brązowe medale w konkurencji „trzy postawy” i karabin dowolny leżąc.